Kadangi mažos erdvės virtuvei netiks įprasti baldai iš parduotuvės, planuojant įrengti tokią kompaktišką virtuvėlę, bus būtina virtuves baldu gamyba. O kadangi užsakinėsite nestandartinius baldus virtuvei, iškart galite numatyti ir išskirtinį virtuvės interjerą. Tegul baldų gamintojai jums sukuria tikrai gražius baldus. Ko dar reikės, norint tinkamai įrengti labai kompaktišką virtuvę?
Išnaudokite sienų aukštį
Kai sakome, kad virtuvė bus kompaktiška, įsivaizduojame mažą jos kvadratūrą. Jūs geriau žinote, kiek realiai bus kvadratų: 6, 5 ar tik kokie 2. Kad ir kiek jų bus, turint lakią vaizduotę ir gerus interjero projektuotojas galima sukurti patogią bei gražią erdvę. Vienas iš būdų praplėsti erdvę – išnaudoti sienų aukštį. Mes matuojame kvadratūrą, bet nematuojame tūrio. O juk aukštos lubos reiškia, kad papildoma erdvė susidaro aukštyje. Taigi, jūs galite ant sienų dėti daugiau lentynų, naudoti itin aukštas spintas. Kartais virtuvėje ir kituose kambariuose laikome daiktų, kurių prireikia labai retai. Juos drąsiai laikykite viršutiniame aukšte. Kai kartą per metus prireiks – pasiimsite su kopėčiomis.
Šviesa, stiklas, veidrodžiai
Jeigu jau pasiryžote įrengti labai mažą virtuvę, pasistenkite padaryti viską, kad psichologiškai ji keltų komofortą, o ne klaustrofobiją. Tad visų pirma jums reikės sudaryti įvaizdį, kad erdvė ne tokia ir maža. Tai leis jums patiems jaustis geriau. Tai daroma labai paprastai: naudojant baltą spalvą ir kitas šviesias, kurios atspindi šviesą. Taip pat siūloma palikti vietos langams, nevengti stiklo konstrukcijų pertvaroms ir baldams, kabinti veidrodžius.
Daugiafunckiniai baldai
Norėdami turėti daugiafunkcinę virtuvę, taip pat turėsite turėti ir daugiafunkcinius baldus. Tai baldai, kurie gali lengvai minimalizuotis, vienu metu būti stalu, kitu metu jau tapti ir spintele – kad tik užimtų mažiau vietos.