Nežinau, ar etiketes, kurias ką tik nulupau nuo gaminių, gamino Printmark, tačiau turiu pasakyti, kad jos prilipusios buvo velniškai gerai. Su drauge nusprendėme padaryti eksperimentą ir tiesiog suklijuoti koliažą, kurį sudarys lipnios etiketės nuo mūsų daiktų. Štai kokių žaliavų prisirinkome.
Kancialiarinės prekės
Pirmiausiai užmečiau akį į savo kanceliarines prekes. Pažvelgus į markerius, iš karto matosi, kad šviečia didokos etiketės. Baltos su bar kodais. Tikriausiai galima jas nuklijuoti ir naudoti vietoje lipnios juostos. Taip pat markeriai turi po apačia ir kitas etiketes – tai tokius skaidrius popierėlius, tarsi laminatą, kuriais yra aptraukti šie flomasteriai. Ir tai dar ne viskas. Dar čia matome, kad yra pieštukai, kurie taip pat turi po tokį vieną lipduką. Ant flomasterių etikečių nesimato, kaip ir ant teptukų. Galiausiai prieiname tušo buteliuką, kuris turi visai nemažą lipnią etiketę. Pastaroji turi neapsakomai smulkiu šriftu prirašytus tekstus su sudėtimi, kilmės šalimi ir turbūt kokiomis nors atsargumo instrukcijomis. Iš tiesų, man yra malonu, kad tie privalomi tekstai tokie miniatiūriniai. Jeigu jie būtų dideli, mano akys nuolat kliūtų už tų tekstų, ir aš vis juos skaityčiau. Taip niekada negalėčiau pailsėti. Dėl to ir būna smagu viešėti užsienyje, kad ten galima pailsėti nuo to visur mane supančio teksto.
Drabužių spinta
Atidariusi drabužių spintą, nesitikiu išvysti kokių nors lipnių etikečių. Iš tiesų, ant vienos kojinių pakuotės randu etiketę, sakančią, kad yra 50 proc. Nuolaida. Tai bent pasisekė. Turbūt labai nudžiugau, kai nusipirkau tas kojines. O paskui niekada jų nedėvėjau, nes pasidėjau į tokią vietą, kur jos niekada man daugiau nebetiko. Ką čia matom dar? Dar randu keletą kitų naujų drabužių, prie jų yra prisegtos kartoninės etiketės su virvutėmis. Ant kai kurių iš jų – užklijuotos ir tos lipnios etiketės, kurios leidžia pamatyti kažką lietuviško.
Virtuvė
Linksmiausia yra nulupti etiketes nuo vaisių. Tai man visada būdavo juokinga, kad kažkas ant kiekvieno apelsino, mandarino ir banano užklijuoja po etiketę. Kas tie žmonės, kurie per dienas klijuoja tas etiketes, nesakančias nieko, tik šalį, iš kurios vaisius atkeliavo? Ar jie dirba tol, kol nutirpsta rankos? O gal tonas etikečių ant vaisių užklijuoja konvejeris, gal žmonės ten nedirba tokių darbų, kurias galėtų daug geriau nudirbti aparatai? Nežinau, bet paskutiniu metu jau net ir ant obuolių imu matyti lipdukus.