Kad žieminės striukės moterims ir vyrams, taip pat batai ir kiti drabužiai tarnautų ne vieną žiemą, o kelias, verta pasistengti ir patausoti ilgesniam laikui. Tačiau kaip tą padaryti? Štai keletas patarimų.
Pirmiausia – iškart įsigykite tik kokybiškus rūbus ir avalynę
Svarbiausia yra suprasti, kad kokybiški daiktai ir pigiausi paprasti daiktai labai skiriasi ne tik kaina. Kokybiški daiktai kainuoja daugiau, nes yra pagaminti patvariai, kad būtų ilgaamžiai. Tad ar tai būtų moteriška žieminė striukė, ar tai būtų geri nešlampantys batai, o gal vilnonis megztinis – visais atvejais tai bus tie rūbai, kuriuos verta pirkti kokybiškus, jeigu norite juos naudoti ne vieną sezoną, o galbūt kelis. Pirkite ne tose interneto parduotuvėse, kur kainuoja centus, o tose, kur yra rimtos firmos, ir geri klientų atsiliepimai. Tuomet nesigailėsite. Tik nuo to bus galima pradėti savo kelionę į drabužių išsaugojimą kitam sezonui.
Turėkite labiau „kasdieninius“ ir labiau „išeiginius“ rūbus
Jeigu yra tam tikri žieminiai rūbai ar batai, kuriuos suvokiate kaip geriausius, norimus išlaikyti ilgiausiai. Tuomet paprasčiausias patarimas būtų juos rečiau dėvėti. Tausokite juos ir, kuomet galite pasirinkti kažką paprastesnio, tarkime, lauko darbams, kasdieniam dėvėjimui ar avėjimui namuose ir pan. – rinkitės tą kitą alternatyvą. Kuo rečiau dėvėsite ir avėsite savo mėgstamiausius rūbus ar batus, tuo ilgiau juos turėsite kaip naujus.
Atsargiai skalbkite, valykite, džiovinkite
Labai svarbi tausojimo dalis yra teisingas skalbimas ir džiovinimas. Šie dalykai yra labai svarbūs, norint išsaugoti audinius, spalvas, siūles. Pirmiausia atidžiai skaitykite drabužių ar avalynės etiketes ir laikykitės nurodymų. Galbūt negalima skalbti aukštoje temperatūroje, džiovinti, stipriai sukti, gal išvis tik rankomis viską galima daryti. Visais atvejais verta galvoti, kad galima tik rankomis skalbti ir labai atsargiai džiovinti, taip pat ir puoselėti spalvas. Tuomet tikrai turėsite ilgiau tą patį rūbą ar avalynę. Apskritai žiemines striukes vertėtų skalbti rečiau – jeigu kažkur supurvinote, galbūt įmanoma nusausinti, nuvalyti su skudurėliu ir valikliu. Jeigu avalynė įgijo blogą kvapą – įdėkite ją į šaldiklį ir palaikykite per naktį. Tai nužudys visas bakterijas, kurios tą kvapą sukelia.
Tinkamai sandėliuokite vasaros metu
Galiausiai reikia mokėti tinkamai avalynę ir drabužius sudėti, kur jie būtų vasarą ir lauktų žiemos. Žiūrėkite, kad nepasiektų jokie parazitai, kad būtų ne per drėgna, ne per karšta, ne per šalta. Taip pat viskas turėtų būti atskiruose plastikiniuose krepšiuose.