Tikriausiai kiekviena veterinarijos klinika Antakalnyje itin dažnai susilaukia skambučių iš gyvūnų mylėtojų, kurie nežino ar jų augintiniams viskas gerai ir ar vertėtų apsilankyti pas veterinarą. Gaila, tačiau dauguma gyvūnų yra labai geri slapukai – jie sugeba apsimesti sveikais ir laimingais, nors iš tiesų taip nėra. Tiesa, egzistuoja tam tikri bendrieji simptomai, kuriuos pastebėjus reikėtų nedelsiant kreiptis į veterinarijos klinika Antakalnyje. Jei pastebėsite bent vieną ar kelis iš simptomų, apie kuriuos netrukus pakalbėsime, nedvejokite ir atvežkite savo augintinį pas veterinarą. Žinoma, iš pradžių pasikonsultuokite telefonu, nes veterinarijos klinika Antakalnyje gali turėti eiles ir nesugebėti jūsų priimti iš karto – taip išvengsite bereikalingo laukimo eilėje.
Pirmieji patys akivaizdžiausi simptomai – vėmimas ir viduriavimas. Tai labai aiškus ženklas, jog gyvūnui kažkas negerai. Kaip bebūtų, šiuos simptomus gali iššaukti labai daugelis skirtingų dalykų, todėl be apžiūros pasakyti dėl ko gyvūnas vemia ar viduriuoja tiesiog neįmanoma. Jei augintinis apsivemia tik kartą ar du, o po to elgiasi taip pat kaip elgėsi iki tol – tikriausiai viskas gerai, ir jokių bėdų nėra. Kaip bebūtų, jei tai pasikartoja dažnai ar tęsiasi ilgą laiką, reikėtų kreiptis profesionalios pagalbos, antraip jis gali elementariai dehidratuoti.
Kitas dalykas į ką reikėtų atkreipti dėmesį – įvairūs guzai ir gumbai ant augintinio kūno. Vėlgi, egzistuoja labai daug priežasčių, dėl ko gali iškilti gumbas arba atsirasti patinimas – galbūt dėl nubrozdinimo ir besikaupiančių skysčių, galbūt dėl įkandimų, galbūt dėl parazitų. Tačiau tai taip pat gali būti auglys, o tai pasitaiko ne taip jau retai. Kuo greičiau pastebėsite tokį reiškinį ir kreipsitės į veterinarą, tuo geriau. Po apžiūros šis pasakys kokios kilmės yra gumbas ir ką su juo daryti.
Jei augintinis šlubuoja ir tai nepraeina ilgesnį laiką, apie tai taip pat reikėtų pranešti veterinarijos gydytojui. Tai gali būti susiję su lūžusiu kaulu arba skaudančiu sąnariu, todėl tikriausiai reikės atlikti pažeistos vietos švietimą ir išsiaiškinti tikslią priežastį. Nors tai ir nėra mirtinai pavojinga, tačiau jūsų augintinis tikrai nesijaučia gerai šlubuodamas, todėl nepraleiskite to pro akis.
Galiausiai, visuomet atkreipkite dėmesį į savo augintinį. Dauguma gyvūnų nesiskundžia apetitu ir ėda tiek, kiek jiems yra duodama, tad jei pamatysite jog jūsų augintinis neberodo susidomėjimo maistu arba vandeniu, tai beveik vienareikšmiškai reiškia, jog jis negaluoja ir jaučiasi blogai.