Nors tikros buhalterines apskaitos paslaugos skamba labai pretenzingai, iš tiesų mes kiekvieną dieną visi atliekame įvairius buhalterinius skaičiavimus. Ar dirbame ir skaičiuojame pajamas, ar atostogaujame skaičiuodami, kad poilsis prie ežero atsieis pigiau negu poilsis prie jūros, ar rinkdami depozitinę tarą su mintimi, kad vėliau pridavę plastikinius butelius nupirksime butui naują šluotą. Tai vienaip ar kitaip tampa tokiais skaičiavimais, kurie mums visiems jie natūraliai būdingi. Tačiau yra keletas kertinių skaičiavimo būdų, kada tokie buhalteriniai pamąstymai padės pagerinti jūsų finansinį gyvenimą. Tad štai apie ką reikėtų būtinai pagalvoti, vedant kasdienę savo buhalteriją.
Mėnesį sekti savo kvitus
Mes kalbame nebūtinai apie kažkokį taupymo rėžimą, kai spaudžia paskolos, jas kažkaip reikia grąžinti ir niekas jums nepasako, kiek turite susitaupyti, kiek išleisti, ir kai tiesiog leidžiate pinigus pagal intuiciją. Galbūt jūs turite geras galimybes uždirbti, tik jų neišnaudojate? Taigi, siūlome jums sekti savo mėnesio kvitus. Tai jums padės per vieną mėnesį tiesiog susidaryti tikrąjį vaizdą, kam jūs išleidžiate pinigus. Visada, kai kažkur juos išleidžiate, pasiimkite kvitą. Po to, mėnesio pabaigoje susirinkite visus kvitus, susirašykite viską, pažiūrėkite, kokius pavedimus tiesiogiai darėte iš banko internetu. Suskirstykite biudžetą į kategorijas: maisto (būtino, nebūtino), pramogų, prekių (buitinių, kosmetikos, rūbų, darbui ir kt.), komunaliniams, būstui ir pan. Pamatysite, kiek kam iš tiesų išleidžiate.
Pasirašyti mėnesio biudžeto planą
Taigi, pamatysite savo esamą, realiai išgyventą biudžetą. O dabar pabandykite įsivaizduoti, ką jame reikėtų pakoreguoti, kad liktų kažkiek pinigų, o gyvenimo kokybė nenukentėtų? Gal tikrai yra atvejų, kada užsiimate ne kažkuo kitu, o būtent pinigų švaistymu? Gal už 1 eurą važiuojate troleibusu 2 stoteles, kurias galite nueiti? Gal valgote pietus mieste kasdien už 15 eurų, o vis tiek paskui jaučiatės alkanas? Gal geriau juos bent kartą per savaitę (ar du) neštis dėžutėje? Gal perkate daiktus dėl pirkimo malonumo? O gal per daug prageriate baruose? Pagalvokite, kokie pokyčiai gyvenime galėtų būti realūs, nesunkūs, o taip pat sutaupantys pinigus. Pasistenkite laikytis tokio naujojo plano arba jo taisyklių, o sutaupytus pinigus kaupti atskirai – taip matysite realią sutaupytų lėšų vertę.
Daiktai ar paslaugos
Būkite sąžiningi sau. Kas jums svarbiau – įsigyti reikalingų daiktų, ar pašokti brangiame koncerte? Daiktai ar patirtys? Jeigu visgi jums tikrai reikia daiktų ir niekaip jų nenusiperkate, gal vertėtų atsisakyti kai kurių mokamų paslaugų.